Ruszyły zapisy na zajęcia dla rodziców z dziećmi

Czy może być coś fajniejszego dla malucha niż sobotni poranek spędzony z rodzicami na wspólnej zabawie?

Z pewnością nie może! Zapraszamy serdecznie Rodziców wraz ze swoimi pociechami na zajęcia ruchowe do Akademii Malucha I Rodzica w Bajkolandii w Leżajsku, ul. Leśna 22.

Zajęcia prowadzone są w sobotnie poranki i obejmują cykl 6 spotkań.

Cena za 6 spotkań – 150 zł

Zapisy oraz więcej informacji pod nr tel.: 535 084 567

W trakcie zajęć będą prowadzone zajęcia:

Batimuzykowanie – Metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss, Batia Strauss – dopasowuje dziecięcą aktywność ruchową, taneczną i instrumentalną do dzieł muzyki klasycznej, a przez to stwarza dzieciom możliwość zabawy z muzyką.
Aktywne słuchanie muzyki według metody Batii Strauss polega na tym, iż dzieci słuchając wykonują proste ruchy rytmiczne siedząc lub proste ruchy taneczne proponowane przez nauczyciela. Słuchając więc aktywnie, nie pozostając w bezruchu.
W przypadku dzieci młodszych wykonywane ruchy są proste, ilustrujące krótkie opowiadanie związane z każdym utworem muzycznym. Poprzez „aktywne słuchanie” dzieci nieświadomie poznają strukturę utworu muzycznego: formę pieśni, ronda poprzez rozpoznawanie ciałem zmian w muzyce i różnicowanie poszczególnych części.

Sensoplastyka to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Sensoplastyka w pracy z dziećmi wpływa przede wszystkim na rozwój ich kreatywności. Podczas zajęć wspomagamy budowanie  świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt), wspieramy rozwój zmysłów wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni) poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej. Sensoplastyka ma na celu wspieranie samodzielności, czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania, doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów, wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń wychodzenie ze schematów, elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie, poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów, pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu wzmacnianie wiary we własne możliwości.

 

 

Skip to content